Podprsenky

Ať už to jsou vyztužené, push-up, s kosticemi nebo bez, pro každou ženu je důležitá pohodlnost. Optické zvětšení nebo zmenšení poprsí se dá korigovat podle správně vybrané a padnoucí podprsenky.

Historie podprsenek

Historie podprsenek sahá do roku 1914, kdy 3. listopadu ve Spojených státech amerických byl vydán patent na podprsenky. První podprsenky byly v podstatě jenom dva látkové kapesníky přišité k sobě, které se zavazovaly za krk.

Druhy podprsenek

Na světě existuje nespočet různých druhů podprsenek.

  • podprsenky klasické vyztužené či bez vyztužení

henderson-rutt henderson-kassidy

  • sportovní podprsenky
  • push-up podprsenky

nessa-fellina-black

jarpol-mk

 

bardotkasatenbila

 

  • podprsenky pro ženy po operaci

Materiál na podprsenky

Podprsenky se vyrábějí z všemožných materiálů. Je velmi důležité si vybrat ten správný materiál, jelikož podprsenky se dotýkají kůže a tak je nutné, aby byly co nejpříjemnější a nejpohodlnější.

Můžeme najít klasické bavlněné podprsenky nebo také podprsenky s přídavkem elastanu, spandexu, polyamidu nebo lycry.

Velikost podprsenek

Nejdůležitější součástí výběru podprsenek je jejich velikost, která by měla přesně padnout. Proto je důležité, aby každá žena si přesně měřila míry a podle toho určila velikost podprsenky. České číslování se od toho evropského trochu liší. V Česku máme číslování, kde začínáme na 70cm obvodu těla a končíme na 85cm. Košíčky jdou nejčastěji od A do E.

Desing podprsenek

V dnešní době je možnost si vybrat nespočet podprsenek v různých barvách, vzorech a materiálech. Některá dáma má raději vzorovanou, krajkovou podprsenku, jiná zase hladkou a jednobarevnou.

 

Značky podprsenek

 S kvalitní podprsenkou přichází i kvalitní výrobce. Mezi těmito výrobci můžeme vybírat ze značek jako Brubeck, Dkaren, Gatta, Gracya, Gorteks nebo Henderson.