Župany

Župany jsou určené zejména pro domácí pohodlí. Bývají právem spojovány s nočním prádlem – často si jej můžete pořídit s totožným vzorem na pyžamu, nebo noční košili. Vyrábí se ve variantě s šálovým límcem, bez límce, nebo s kapucí.  Froté župany jsou oblíbeným typem županu využívaným po očistě, či po plavání, neboť velice dobře saje.  Materiál je pro účel využití klíčový.   Na výběr jsou dámské župany, pánské župany i dětské župany.  Velice oblíbené jsou saténové župany.

  • Zavinovací župany

ll-albert-tmave-modry ll-darcy-sedy dkaren-90-bordo dkaren-viola-zupan-ruzovy-velky  madlen-divci-zupan-zeleny-mela madlen-chlapeky-zupan-olaf-tyrkysovy dorota-fr-198-damsky-zupan-bily-s-modrymi-kvetydkaren-tylovy-zupan-leda-ecri-black

  • Župany na zip

wanmar-zupan-maruna-svetle-modra wanmar-zupan-pruhovany-se-zipem-fialova wanmar-zupan-welurowa-cervena wanmar-zupan-welurowa-modra

  • Kombinované župany

Szlafrok Damski Róża-Łosoś. Szlafrok Damski Róża-Koral Szlafrok Damski Róża-Koral. Szlafrok Damski Róża-Turkus

Historie županů

Historie županů sahá až do 17. století. Podoba známého domácího oděvu byla tenkrát zcela odlišná. Dokonce ani jeho funkce nebyla přesně taková, jaká je dnes. Z počátku byl župan pouze a výhradně mužskou záležitostí. V době, kdy se župan rozšířil po Evropě, dostal novou funkci – v županu se vítaly návštěvy.   V 19. století se župan rozšířil i k nám a to jej už oblékali nejen muži, ale i ženy. V té době bylo nošení županu ukázkou vysokého postavení. Župany byly velice luxusní, náročně zdobené a sahaly až na zem.

Materiál županů

Mezi hřejivé patří župany s dlouhým chlupem (huňaté, plyšové), velurové (sametové) a froté župany. Župany určené pro teplejší roční období jsou bavlněné župany, z viskózy a saténové župany.

Značky županů

Oblíbené značky evropské produkce jsou: DKaren, Wanmar, Dorota, LL, Kalimo, Madlen Style a další.